Jak kupować mniej?
Dobrze dbaj o to, co masz. Utrzymując swoje rzeczy w dobrym stanie odsuwasz w czasie potrzebę wymiany na nowszy model. Skoro coś nadal spisuje się dobrze, to po co wymieniać i niepotrzebnie wydawać pienądze?
Rzeczy zadbane służą dłużej i lepiej zachowują swoją wartość w czasie (gdybyś na przykład chciała coś potem odsprzedać). Im droższy zakup, tym większe ma to znaczenie. I przyjemniej się z nich korzysta, co też jest nie bez znaczenia.
Jak dbać o własne rzeczy?
Konserwacja, pielęgnacja, serwis, czyszczenie, właściwe użytkowanie i przechowywanie, ochrona przed uszkodzeniami. Jeśli posiadasz przedmioty, na których ci zależy, to dowiedz się jak o nie dbać. W internecie są poradniki na każdy temat: jak dbać o buty, jak dbać o torebki, jakie etui będzie najlepsze dla twojego smartfona, jak często serwisować rower i wymieniać części, i tak dalej. Założę się, że znajdzie się coś dla każdej kategorii przedmiotów, jaką możesz sobie wymyślić 🙂.
Mój 8-letni laptop wciąż działa (ale przyznam, że już prosi się o wymianę), 7-letni rower nadal świetnie się trzyma, a 3-letnie buty do garnituru nadal są w dobrym stanie (choć okryły się już trochę patyną). Wybór rzeczy dobrej jakości i późniejsze dobre dbanie o nie to kombinacja nie do zdarcia.
No hej
Ja mam staarego Samsunga r780 i z wymianą na ssd śmiga , że …. Nawet nie wiem kiedy był kupiony . Pierwsza generacja core więc …. :)
Co do Englisza :)to jak dla mnie osobiście :) za trudny język aby czytać , ale trochę I UNDERSTAND :) więc jjestem za
Mam pytanie : trzeba się osobno zapisać na newslettera ?
Pozdrawiam
Cześć Wojtek! Dzięki za komentarz!
Newsletter absolutnie nie jest obowiązkowy 🙂 — ale zachęcam! Jeśli wygodniej jest Ci czytać wpisy w kliencie poczty i nie chcesz niczego przegapić (nowy mail jest niezawodnym powiadomieniem), to polecam newsletter. Treści wpisów zamieszczam tam w całości, więc niczego nie tracisz (może poza rysunkami 😉 ). Dodatkowo czasem dodam tam coś specjalnie dla subskrybentów, jak na przykład z dzisiejszym ogłoszeniem.
Generalnie udostępniam bloga w taki sposób, by każdy mógł czytać tak jak mu lub jej najwygodniej. Na stronie, w mailu czy przez RSS.
Jakikolwiek sposób wybierzesz, będzie mi miło jeśli od czasu do czasu zajrzysz na stronę 🙂.
Ta zasada wpisuje się w filozofię minimalizmu! :)
Filozofię bardzo mi bliską 🙂