Nie pozwól, by ominęło Cię coś istotnego! 6 sposobów na śledzenie nowości

jak-sledzic-metafinanse

Jak zadbać o to, by zawsze otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach na Metafinansach?

W tym wpisie nie ma słowa o oszczędzaniu, ale paradoksalnie może się on okazać bardzo przydatny dla tych z Was, którzy chcą regularnie oszczędzać :). Dzięki niemu nie przegapicie już żadnego ważnego artykułu o oszczędzaniu i zarządzaniu finansami domowymi.

Jak być na bieżąco z Metafinansami?

Zależy mi na tym, abyście mogli czytać Metafinanse i dowiadywać się o nowych artykułach w najbardziej dogodny dla siebie sposób. Dlatego udostępniam możliwie dużo opcji obserwowania mojego bloga.

Przede wszystkim polecam Wam zapisanie się na mój newsletter. To forma komunikacji, w której nie ma między nami zbędnych pośredników. Nie ma Facebooka, który za Was decyduje, co chcecie widzieć, a co przed Wami ukryć. Dzięki temu mam pewność, że każdy wysłany mail do Was trafi.

Zapisując się na newsletter powierzacie mi swój adres e-mail. Chciałbym, abyście mieli pewność, że nic w ten sposób nie ryzykujecie. Nie wysyłam żadnego spamu – tylko powiadomienia o nowych artykułach.

A jeżeli chcecie zrezygnować z tej formy komunikacji – to w każdej chwili możecie się wypisać. W stopce każdego maila jest link, którym możecie usunąć swój adres z listy jednym kliknięciem.

Zobaczcie jak wygląda przykładowy mail w newsletterze.

Ponadto, zapisanie się na newsletter to także kilka bonusów. Każdy nowy subskrybent na powitanie otrzymuje ode mnie poradnik „Jak wybrać bank?” oraz dwa narzędzia w Excelu: kalkulator osobistej inflacji oraz narzędzie do obliczania kiedy przyjdzie przelew.Newsletter jest zatem najbardziej pewną i zaufaną formą komunikacji – i tę najbardziej polecam.

Upewnij się, że dostajesz newsletter

Zapisałeś lub zapisałaś się na newsletter, ale nadal nie widzisz maili ode mnie w swojej skrzynce?

Mogły się tu zadziać dwie rzeczy:

1. Mail ode mnie został zakwalifikowany jako spam. Jeżeli widzisz nowy wpis na blogu, a nie masz o nim powiadomienia mailowego, to sprawdź swój folder spam/junk/wiadomości śmieci. Algorytmy programów pocztowych czasami przekierowują tam nawet te wiadomości, które chcesz otrzymywać.

Takie programy trzeba czasem nauczyć, że wiadomości od danego nadawcy są bezpieczne. Wówczas możecie kliknąć prawym przyciskiem myszy na takiej wiadomości w folderze spam i oznaczyć ją jako wiadomość pożądaną:

jak-sledzic-spam1jak-sledzic-spam2

Dobrym rozwiązaniem jest też dodanie mojego adresu e-mail – krzysztof@metafinanse.pl – do listy zaufanych nadawców (lub po prostu do kontaktów) w swoim programie pocztowym.

2. Jeżeli korzystasz z Gmaila przez przeglądarkę, to jest możliwa jeszcze jedna rzecz. Maile ode mnie zamiast przychodzić do Twojej głównej skrzynki odbiorczej, trafiają do zakładki „Oferty”. A tam łatwo go przegapić.

jak-sledzic-gmail

Jeżeli chcesz, by maile ode mnie przychodziły do Ciebie bezpośrednio, zamiast być rozrzucane po folderach według zamysłu Google, to musisz dać o tym Gmailowi znać. Wystarczy, że w zakładce oferty znajdziesz mój mail i przeciągniesz go do swojej „Głównej” skrzynki odbiorczej.

Wolisz coś innego?

Nie ma sprawy – jest jeszcze szereg innych opcji:

  • Subskrypcja kanału RSS – w ten sposób możesz otrzymywać nowe artykuły na swoje konto w Feedly lub innej usłudze obsługującej RSS
  • Facebook – na profilu Metafinansów na Facebooku regularnie publikuję zapowiedzi nowych artykułów i prowadzę dyskusje z Czytelnikami
  • Twitter – gdy tylko na blogu pojawi się nowy tekst, to taka informacja od razu ląduje też na Twitterze
  • Google+ – d  na swoim profilu zamieszczam informacje o najnowszych wpisach na Metafinansach
  • Disqus – jeżeli macie konto w tym serwisie, to możecie na bieżąco śledzić dyskusje pod wpisami na Metafinansach. Obserwując społeczność bloga uzyskacie łatwy dostęp do najnowszych i najlepszych komentarzy.

Sprawdź, czy Facebook nie ukrywa nowych wpisów

A ukrywa prawie na pewno :).

Dziś stronę Metafinansów na Facebooku obserwuje nieco ponad 1350 osób. A z tego, co pokazuje mi Facebook, powiadomienia o nowych wpisach trafiają może do jednej trzeciej z Was:

jak-sledzic-zasieg

To emanacja polityki, którą od jakiegoś czasu kieruje się ten serwis. Właściciele profili stron czy marek regularnie muszą liczyć się z tym, że zasięgi ich wpisów będą ograniczane.

O co tu chodzi? Oczywiście o pieniądze :). Facebook jedną ręką ogranicza zasięg wpisów, a drugą wskazuje panel dla reklamodawców, gdzie można kilkoma klikami taki zasięg po prostu kupić.

Jeżeli „polubiliście” stronę Metafinansów nie tylko jako wyraz sympatii :), ale też by otrzymywać regularne powiadomienia o nowościach, to upewnijcie się, że będziecie takie powiadomienia faktycznie otrzymywać. Na szczęście taka opcja jest dostępna i można ją włączyć w bardzo prosty sposób, w kilku krokach:

  1. Wejdź na stronę Metafinansów na Facebooku.
  2. Najedź kursorem na przycisk „Lubisz to!”
  3. Upewnij się, że w menu, które rozwinie się powyżej, są odhaczone obie opcje: „obserwowanie” i „otrzymuj powiadomienia”.

Ta druga jest domyślnie wyłączona. Jeżeli ją klikniesz, a obok pojawi się „ptaszek”, to zapewnisz sobie bieżącą informację o nowych artykułach i wpisach na stronie Metafinansów.

jak-sledzic-fb

Jak śledzić inne dobre blogi finansowe?

Chcę Wam ułatwić dostęp do porad finansowych pochodzących także z innych stron niż Metafinanse. Zależy mi na tym, aby promować inne blogi i innych autorów, co do których mam pewność, że dostarczają sprawdzonych i przydatnych informacji.

Takich informacji i porad, których sam szukałem parę lat temu, gdy byłem w finansowych tarapatach. Chcę, by takich wartościowych stron i blogów było jak najwięcej, a dostęp do nich jak najłatwiejszy.

Stworzyłem więc dedykowaną stronę, która takie blogi prezentuje:

Uporządkowane Finanse Osobiste (czyli w skrócie UFO :) ).

To miejsce, w którym przedstawiam najbardziej wartościowe blogi i najciekawszych autorów związanych z tematem finansów osobistych, oszczędzania i inwestowania.

Każdy z wymienionych tam blogów oferuje nieco inne treści. Jedne są skupione na oszczędzaniu, inne na inwestowaniu, a jeszcze inne skupiają się na informowaniu o najbardziej korzystnych ofertach i promocjach bankowych. Część autorów pisze dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzać lub inwestować, a inni prowadzą serwisy dla osób z już pogłębioną wiedzą na opisywane tematy.

Byście mogli jak najłatwiej znaleźć blog, który Was zainteresuje i zaoferuje najbardziej przydatne informacje, stworzyłem też listę filtrów.  Klikając w odpowiedni z nich lista blogów zawęzi się tylko do tych, które pasują do Waszych zainteresowań.

jak-sledzic-ufo

Dzisiejsza lista nie jest pełna – na pewno co jakiś czas będą zachodzić tam jakieś przetasowania i będę dodawał nowe ciekawe blogi.

To nie jest zwykła lista linków. Obok każdego bloga znajduje się nie tylko jego adres, ale także odnośniki do jego profili w mediach społecznościowych. Tak, abyście od razu mogli stworzyć sobie bazę obserwowanych blogów w serwisie, który jest dla Was najbardziej wygodny.

To nie jest też ranking. Kolejność blogów na liście jest losowa (i zmienia się po każdym przeładowaniu strony).

Jeżeli uważacie, że takie inicjatywy jak UFO są pomocne, to przekażcie tę informację dalej – klikając „Lubię to” na stronie UFO lub po prostu polecając adres https://metafinanse.pl/ufo/ swoim znajomym.

Mam nadzieję, że dzisiejsze informacje okazały się dla Was przydatne. Nawet mimo tego, że – pozornie – niewiele było tu o oszczędzaniu :)

Opublikowano [post_date]

Podobał Ci się ten artykuł? Bądź na bieżąco z nowościami na blogu