Lokata na 3% + 50 zł na rzecz organizacji dobroczynnej od Metafinansów

Coś więcej niż typowe promowanie lokaty

Promocyjne lokaty, które pewnie widzieliście już na innych blogach finansowych, właśnie się kończą, więc teraz kolej na Metafinanse.

Pomyślałem, że tym razem spróbuję czegoś innego.

Jak wiecie, takie polecanie lokat na blogach najczęściej działa na zasadzie afiliacji. Wy dostajecie promocyjną lokatę, najczęściej oprocentowaną lepiej niż obecna średnia rynkowa. Bank dostaje nowego klienta. A autor bloga dostaje prowizję.

Każdy wygrywa.

A gdyby tak dołączyć do tego jeszcze jedną wygraną stronę? W tym przypadku zdecydowałem się na mały eksperyment i część swojej prowizji od każdej lokaty—a dokładniej 50 zł—przeznaczę na rzecz Fundacji Synapsis.

Tę organizację wybrałem nieprzypadkowo. Co roku sam przekazuję na jej rzecz 1% podatku. Zajmuje się ona pomocą dzieciom z autyzmem (w zespołem Aspergera), ich rodzicom, a także osobom dorosłym zmagającym się w jakiś sposób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Więcej o fundacji, jej celach i działaniach możecie przeczytać na ich oficjalnej stronie: Fundacja Synapsis.

A sama lokata?

 • promocja trwa do 30 kwietnia 2016
 • dla tak-jakby nowych klientów: tych, którzy nie posiadali konta w eurobanku od 12 miesięcy przed przystąpieniem do promocji
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • odsetki: wypłacane z góry
 • oprocentowanie standardowe: 3% w skali roku
 • oprocentowanie promocyjne: 4% w skali roku, jeżeli na konto powiązane z lokatą w czasie jej trwania wpłynie wynagrodzenie/emerytura/renta
 • maksymalna kwota lokaty: 30 000 zł
 • minimalna kwota lokaty: 200 zł – to znaczy, że możecie zamrozić jedynie 200 zł na 3 miesiące, a na konto fundacji wpłynie ode mnie 50 zł—chyba całkiem niezły deal? :)

→ złóż wniosek ←

Zobacz regulamin | Zobacz Taryfę Opłat i Prowizji konta active

Gdzie jest haczyk?

Haczyk niestety jest—i wiąże się z koniecznością założenia konta w eurobanku wraz z promocyjną lokatą. Do wyboru są dwa warianty: active i prestige, z czego najtańszy jest active.

Z tym że najtańszy wcale nie oznacza tani, miesięczna opłata za prowadzenie konta to 9 zł. Ale… nie uciekajcie jeszcze! Są sposoby na to, by z tej opłaty być zwolnionym. Oto one:

 • wykorzystywanie konta do spłaty rat kredytu gotówkowego/ konsolidacyjnego/ hipotecznego udzielonego na kwotę min. 1 500 zł – nie polecam
 • LUB: posiadanie w eurobanku karty kredytowej, którą wykonano min. 3 transakcje bezgotówkowe, a kwota limitu kredytowego wynosi min. 500 zł – też kredyt, więc nie polecam
 • LUB: średnie saldo konta min. 15 000 zł – ok, to już nie brzmi tak źle
 • LUB: suma wpływów na konto w miesiącu min. 1 500 zł – o! i tę opcję jak najbardziej mogę polecić

Wystarczy pamiętać o tym, by przez trzy miesiące przelewać po 1 500 zł na chwilę na konto w eurobanku i opłata nie będzie pobierana. Po zakończeniu lokaty konto można spokojnie zamknąć – promocja nie wiąże się z żadnymi długoterminowymi zobowiązaniami.

Karta do konta też jest płatna, ale można z niej zrezygnować już na etapie składania wniosku.

Jak założyć lokatę krok po kroku

Krok 1. Zapoznaj się z regulaminem promocji. Metafinanse to blog o świadomości finansowej i podejmowaniu dobrych, poinformowanych decyzji finansowych. Więc nie przystępuj do promocji, których warunków wcześniej nie poznałeś lub nie poznałaś :).

Krok 2. Złóż wniosek przez internet. Tu procedura jest typowa. Przechodzimy przez kolejne kroki i wypełniamy wniosek swoimi danymi.

eurobank-2

Dwie rzeczy, na które polecam zwrócić uwagę:

 1. Wybierz tańszy wariant konta, z mniej restrykcyjnymi warunkami zwolnienia z opłaty o prowadzenie – active
 2. Zrezygnuj z karty do konta

Umowę można „podpisać” przelewem z innego konta (do wniosku trzeba będzie dołączyć skan lub zdjęcie dowodu osobistego – wystarczy zdjęcie zrobione telefonem) lub faktycznie podpisać, podczas wizyty kuriera pod wskazanym adresem.

eurobank1

Krok 3. Po założeniu konta załóż lokatę.

Całkiem prosta sprawa.

Oferta lokaty jest niezła, jak na dzisiejsze warunki, więc polecam rozważyć założenie lokaty nawet na większą kwotę niż minimalna.

Podsumowując – wystarczy założyć lokatę na nawet 200 zł, by 50 zł powędrowało na rzecz organizacji dobroczynnej. A żeby wyjść na tym wszystkim na plus, trzeba jeszcze tylko pamiętać o tym, by co miesiąc zasilać konto kwotą co najmniej 1 500 zł.

Łatwo pomóc innym? Łatwo! – nie trzeba nawet wypełniać PIT-a i przekazywać 1% (chociaż to też polecam, wszak właśnie mamy sezon na zeznania podatkowe!)

→ złóż wniosek ←

Zobacz regulamin | Zobacz Taryfę Opłat i Prowizji konta active

Mam nadzieję, że ciepło przyjmiecie tę inicjatywę. To chyba fajna okazja do tego, by mógł wykorzystać Metafinanse do czegoś dobrego. Oczywiście na koniec całej akcji ze wszystkiego się dokładnie z Wami rozliczę.

Podobał Ci się ten artykuł? Bądź na bieżąco z nowościami na blogu