Płatności mobilne NFC w mBanku i Orange

mBank zaczyna się chwalić faktem, że niedługo wprowadzi do swojej oferty możliwość korzystania z płatności mobilnych NFC.

O co chodzi? Jeżeli masz telefon z opcją NFC (i w sieci Orange, bo to właśnie razem z pomarańczą mBank wprowadza to rozwiązanie), to będziesz mógł tym telefonem płacić zbliżeniowo w sklepie. Fajnie? Nie wiem czy użytecznie, ale na pewno gadżeciarsko.

Startują jednak z pewnym ograniczeniem. Do telefonu będzie można podpiąć tylko kartę prepaid – nie debetową i nie kredytową.

Ja sam nie skorzystam (nie mam telefonu z NFC), ale sam pomysł jest ciekawy pod jednym szczególnym względem. Technologicznym. Telefon (a może raczej smartphone) coraz bardziej staje się narzędziem do wszystkiego. Wiadomości, internet, kalendarz, cała masa aplikacji o najróżniejszych zastosowaniach, a teraz płatności mobilne.

Być może już wkrótce będzie tak, jak pisze jeden z komentatorów na fanpage Kontomierza – w telefonie będziemy mieli zakodowane karty płatnicze, kupony rabatowe, prawo jazdy i dowód osobisty.  Jak Wam się podoba taka wizja?

Opublikowano [post_date].

Podobał Ci się ten artykuł? Bądź na bieżąco z nowościami na blogu