Polbank chce twoich pieniędzy! Niekorzystne zmiany w ofercie

Ta jesień minie nam pod znakiem istotnych zmian w ofertach banków.

Niedawno pisałem o niekorzystnych (szczególnie dla mało aktywnych klientów) zmianach w taryfie opłat i prowizji Alior Banku.

Ale nie tylko klientom tego banku jesień będzie się źle kojarzyć.

Od 23 października Polbank zmienia warunki korzystania ze swojego podstawowego konta. Miła pani ze zdjęcia zgrabnie tłumaczy, że to zmiany wprowadzane w związku z wejściem w życie Ustawy o usługach płatniczych z dnia 19 sierpnia 2011 r.

No cóż, każda wymówka dobra do wprowadzenia podwyżek, “gwiazdek” i przeszkadzajek dla klientów.

Jeżeli jesteś posiadaczem Mistrzowskiego Konta Osobistego, to od przyszłego miesiąca za jego utrzymanie będziesz płacić 6 zł. Chyba, że twój średni miesięczny osad na rachunku będzie wynosić 1000 zł lub więcej.

Dodajmy, że rachunek jest nieoprocentowany. Czyli zostawiając swój 1000 zł na takim rachunku i tak płacisz, tylko w bardziej zawoalowany sposób.

Do tego dochodzi karta płatnicza, która co miesiąc kosztuje 4 zł – chyba że wykonasz nią minimum 5 transakcji bezgotówkowych.

Łącznie utrzymanie podstawowego rachunku może kosztować nawet 10 zł. To i tak niewiele przy aliorowych 25 zł (w skrajnym wariancie, ale to jednak możliwe), a jednocześnie bardzo daleko od rynkowego standardu 0 zł, do którego przez ostatnie lata zdążyliśmy się przyzwyczaić.

W tym miejscu dostępna jest nowa taryfa opłat i prowizji Polbanku.

Opublikowano [post_date].

Podobał Ci się ten artykuł? Bądź na bieżąco z nowościami na blogu