Problemy z uruchomieniem Microsoft Money na Windows 10? – jest rozwiązanie!

Nie możesz uruchomić Microsoft Money na Windows 10?

Już za dwa dni oficjalnie zadebiutuje nowy system operacyjny od Microsoftu – Windows 10. Najnowsza wersja systemu ma jednak poważną wadę – uniemożliwia uruchomienie Microsoft Money. Dla kogoś, kto trzyma w MM wszystkie swoje dane finansowe, to bardzo zła wiadomość.

Ale jest rozwiązanie!

11754243_1034982326513397_6198882834142599069_n

Tych, którzy wykonają upgrade do Windows 10, Microsoft Money może przywitać takim komunikatem. Nie pomaga na to ani restart, ani ponowna instalacja Microsoft Money, ani uruchomienie programu w trybie zgodności z którąś z poprzednich wersji Windows.

Można się nawet zastanowić, czy w ogóle warto przeprowadzać aktualizację do najnowszej wersji okienek, jeżeli uniemożliwia ona korzystanie z tak kluczowego programu. Takie dylematy miał na przykład Radek z bloga Humanista na giełdzie ;).


Na szczęście znalazło się rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy wybierać między aktualizacją systemu a spisywaniem wydatków w MM. Trzeba jednak trochę pogrzebać w rejestrze. Oto lista potrzebnych operacji krok-po-kroku:

  1. Otwórz edytor rejestru (RegEdit) – możesz to zrobić uruchamiając menu Start a następnie wpisując “regedit”
  2. Korzystając z drzewka po lewej stronie przejdź do następującej ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer
  3. W oknie po prawej stronie kliknij dwukrotnie na wartość “Version” by ją edytować
  4. Zamiast dotychczasowej wartości wpisz 9.11.10240.0

I to tyle. U mnie Microsoft Money chodzi już bez zarzutu. Dajcie znać czy u Was też zadziałało.

Znacie kogoś, kto korzysta z Microsoft Money i będzie aktualizował system do Windows 10? Przekażcie tej osobie link do tego wpisu :).

Oryginalne rozwiązanie pochodzi z portalu Techjourney, a znalazł je Paweł i podzielił się nim na Facebooku. Bardzo dziękuję!

Opublikowano [post_date]

Podobał Ci się ten artykuł? Bądź na bieżąco z nowościami na blogu